دهمین جشنواره VCCUP با حضور فعالان اکوسیستم کارآفرینی

1397/10/05

دهمین جشنواره VCCUP با حضور فعالان اکوسیستم کارآفرینی

امروزه از بازار،تکنولوژی، دانش و سرمایه؛ به عنوان ارکان اصلی توسعه یک کسب وکار موفق یاد میشود که در کنار مدیریت صحیح و مناسب میتواند به تولید ثروت و ارزش آفرینی منجر شود.

عدم وجود امکانات و شرایط مناسب جهت استفاده از دانش و تخصص در راه اندازی و توسعه کسب و کار باعث شده تا صاحبان طرح ها، صنایع و سرمایه گذاران با ریسک های زیادی مواجه شوند و یا توان مقابله با ریسک ها و مخاطرات کسب و کار را نداشته باشند.

از سویی دیگر دانشگاه ها معادنی غنی از نیروی انسانی، ایده و توان فکری هستند که در صورت ایجاد شرایط کسب و کار، موجب تولید ارزش و ثروت می شوند.

به این خاطر مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق پژوهش و فناوری شریف با اهداف زیر جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف جشنواره VCCUP را برگزار می نماید.

  • توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، ترغیب دانشجویان، پژوهشگران و فارغ التحصیلان دانشگاه به ایده پروری
  • هدایت ایده ها و کسب و کارها در جهت تولید ثروت، برقراری ارتباط هدفمند میان صاحبان طرح ها و ایده های تجاری با سرمایه گذاران و صنعتگران

در این جشنواره، شرکت کنندگانی که طرح و ایده شان در مرحله ی اولیه ارزیابی مورد پذیرش واقع شود، امکان حضور در کارگاه های آموزشی را خواهند داشت.در ادامه، با گذراندن مراتب داوری ضمن تکمیل طرح کسب و کار خود، اصلاحات لازم را در آن اعمال میکنند و تیم هایی که این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، در روز اختتامیه جهت انتخاب برگزیدگان نهایی در حضور جمعی از سرمایه گذاران و فعالان اکوسیستم کارآفرینی، به رقابت میپردازند.

مهلت پایانی ارسال طرح ها و ایده ها 31 شهریور ماه است و جوایز این جشنواره نیز برای طرح ها 2، 3 و 5 میلیون تومان و برای استارتاپ ها 5، 7 و 10 میلیون تعیین شده است.

افتتاحیه دهمین دوره این جشنواره تحت عنوان VCCUP10 در روزچهارشنبه 3 مرداد با حضور جمعی از فعالان اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی کشور در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف برگزار میشود

نظرات کاربران

User Comments